Походження капролону - історія створення
Капролон, також відомий як поліамід ПА-6 полімерний синтетичний матеріал, здатний по міцності замінити метал. Це вдосконалена пластмасова маса, з якої хіміки синтезували міцний конструкційний матеріал. Легка вага і зносостійкість дозволили використовувати капролон в машинобудуванні та інших галузях промисловості, замінивши більш великоваговий метал. Однак це далеко не новий матеріал, а його історія починається в 19 столітті.
Історія створення капролону
Капролон відноситься до категорії кристалізується поліамідів. Залежно від країни та компанії виробника, можна зустріти різні назви. При цьому матеріал буде характеризуватися однаковими хімічними і фізичними властивостями. У 1862 році в Америці вперше був синтезований поліамід з нафтопродуктів, а в 1899 - перша його різновид.
Промислове виробництво було налагоджено лише в 1938 році, завдяки німецькому хіміку Паулю шлаків. З 1942 року хіміками Захаром Роговина, Юлією Римашевський і Іваном Кнунянц велися розробки в СРСР, виробництво запустили тільки в 1948 році в м Клин. Спочатку синтезували такі органічні матеріали, як нафта, вугілля, і виготовляли з них волокна і нитки.
Блоковий капролон з'явився приблизно 50 років тому. Щоб виточити з нього деталі, матеріал розпилювали на шматочки. На сьогоднішній день зустрічаються різні форми випуску: листовий і стрижневою.
Варто відзначити, що в Радянському Союзі не існувало стандартів ГОСТ по виробництву капролона. Як і сьогодні, він виготовляється за ТУ (технічні умови). З 70-х років випускалося 2 марки.
- «А». З поліаміду цієї марки виготовляли деталі для літаків.
- «Б». Цей капролон був задіяний в машинобудуванні і іншому виробництві.
Пізніше були випущені модифіковані варіанти з додаванням графіту (42, 4-15, МГ і МДМ). Натуральний колір поліаміду - бежевий, однак допускається застосування фарбувальних пігментів.
Особливості капролону
Вироби з капролона характеризуються тривалим терміном служби, а завдяки своїм властивостям можуть продовжувати експлуатаційний період вузлів, де встановлюються. Пов'язано це з тим, що поліамід, перебуваючи під впливом тертя, утворює захисний шар, що відрізняється антифрикційними властивостями. Тому основне призначення - заміна деталей з кольорових металів у вузлах тертя.
Переваги матеріалу:
- екологічно чистий, нетоксичний матеріал без запаху;
- легка вага;
- зносостійкість;
- широкий інтервал робочих температур (від -40 до +80 градусів);
- водонепроникність;
- стійкість до корозії.
Стійкість до зношування, міцність, легка вага і низька вартість обумовлюють популярність матеріалу. Ці характеристики дозволили використовувати капролон як аналог металу. Наприклад, його питома вага в 6 разів менше нержавіючої сталі, а в міцності він не поступається. Пропонуємо купити капролон з доставкою по Україні на нашому сайті за вигідною ціною.